Egyébb linkek

.

..

Hirek Tamás csapatáról és a válogatottról
Hirek Tamás csapatáról és a válogatottról : Priskin gólt lőtt, de félbeszakadt a Watford meccse

Priskin gólt lőtt, de félbeszakadt a Watford meccse

2006.12.31. 10:18

Priskin Tamás először kapott szerepet kezdőként a Watford együttesében, a magyar válogatott támadó góllal hálálta meg a bizalmat. A találkozó a heves esőzés miatt azonban a második félidő elején félbeszakadt. Jól ment a liverpooli csapatoknak, a Pool és az Everton is győzött a fordulóban.

Először kapott kezdőként szerepet a bajnokságban a Watford magyar csatára, Priskin Tamás (a Győrből igazolt támadó három Ligakupa-meccsen már a kezdéskor a pályán volt), az újonccsapat a Wigant fogadta.

Jól kezdett a Watford, Young szabadrúgása a kapufáról jött vissza, a kipattanót az előrehúzódó DeMerit saját csapattársába, Smith-be rúgta. Utána Priskin került lövőhelyzetbe, de nem találta el a kaput.

Priskin először volt kezdő, és gólt is lőtt

A Watford támadott, de a Wigan lőtt gólt: Kilbane készítette elő Heskeynek a helyzetet, a volt válogatott csatár pedig Foster hálójába lőtt. Megjött a Wigan-játékosok lövőkedve, Cotterill és Heskey is veszélyes lövéssel tesztelte a kapust.

A félidő lefújása előtt azonban a Watford egyenlített: miután Jordan Stewart beadását Priskin Tamás Kirkland hálójába fejelte.

A második félidő azonban nem tartott sokáig, ugyanis az egyre hevesebb esőzés miatt a mindössze második élvonalbeli meccsén bíráskodó Steve Tanner játékvezető tíz percre félbeszakította a mérkőzést. Az időjárás azonban nem javult, így a játékot nem tudták folytatni.

Az Everton a Newcastle-t fogadta, és hamar megszerezte a vezetést a fiatal Anichebe révén hamar megszerezte a vezetést, a csatár Phil Neville beadása után volt eredményes.

A Szarkák előtt még az első félidőben ott volt a lehetőség az egyenlítésre, ám Martins a kapu fölé rúgott egy tizenegyest.

A második félidőben Anichebe berúgta második gólját is: miután először a kapufát találta el, gyorsan eszmélt, és másodjára már betalált a hálóba. A harmadik gólt Phil Neville érte el egy nagy lökettel, aki első bajnoki gólját szerezte az Everton színeiben.

Bár Rafael Benitez tegnap még bizalmáról biztosította Peter Croucht, a nyurga center nem volt ott a kezdőben a Tottenham ellen: Craig Bellamy és Dirk Kuyt kapott bizalmat.

Az első félidőben Kuyt előtt adódott egy nagy helyzet, ám a holland nem tudott élni vele, de a játékrész lefújása előtt Didier Zokora bakija után Luis Garcia már nem hibázott.

A második játékrészben Berbatov beállításával feljavult a Tottenham játéka, a bolgár támadó beadása után Finnan előbb a saját kapufájára fejelt, majd hiába játszotta ki a lestaktikát, a rossz labdaátvétel miatt odalett a helyzet.

Boltonban korán vezetést szerzett a Portsmouth, miután Andy Cole beadását Matthew Taylor a hálóba lőtte. Sam Allardyce csapata Faye révén egyenlített, majd még a félidő vége előtt a James által bravúrral védett labdát Ivan Campo a hálóba vágta. Anelka gólja után – bár Andy Cole még egy szép lövéssel szépített a lefújás előtt – már minden vitás kérdés eldőlt.

Szép góllal szerzett vezetést a Blackburn a Middlesbrough ellen, amikor Lucas Neill átemelte a labdát a védők fölött, Shabani Nonda pedig úgy lőtt a hálóba, hogy a játékszer le sem pattant a földre. A vendégek egy vitatható büntetővel egyenlítettek, miután Neill lebirkózta Pogatetzet. A büntetőt Yakubu értékesítette.
A másik oldalon is volt egy hasonló lehetőség, akkor Pogatetz „tüntette el” Neillt, de Atkinson bíró itt nem látott okot a közbeavatkozásra. A Blackburnnek azonban ez nem szegte kedvét, McCarthy révén újra vezetést szereztek Hughes legényei: a dél-afrikai játékos Savage beadását bólintotta a hálóba.

A Manchester City a hajrában szerezte meg a három pontot a West Ham otthonában, Stuart Pearce legénysége DaMarcus Beasley jól eltalált lövésével nyert.

21. FORDULÓ

Blackburn-Middlesbrough 2-1 (Nonda 9., McCarthy 74. ill. Yakubu 61.-11-es)
Bolton-Portsmouth 3-2 (Faye 30., Ivan Campo 40., Anelka 63. ill. M. Taylor 2., A. Cole 89.)
Everton-Newcastle 3-0 (Anichebe 9., 57., P. Neville 62.)
Tottenham-Liverpool 0-1 (Luis Garcia 45.)
West Ham-Manchester City 0-1 (Beasley 83.)
Watford-Wigan 1-1-nél félbeszakadt (Priskin 44. ill. Heskey 23.)