Hirek Tamás csapatáról és a válogatottról
Hirek Tamás csapatáról és a válogatottról : Csank csapata továbbra is szenved

Csank csapata továbbra is szenved

2006.04.17. 10:27

Ebben a szezonban másodszor is legyőzte a Budapest Honvéd a Győrt a labdarúgó Borsodi Ligában. Aldo Dolcetti együttese ezúttal hazai pályán nyert 3-2-re, a mezőny legjobbja a két gólt szerző Dobos Attila volt. A Győr öt mérkőzés óta nyeretlen, míg a kispestiek a Pápa elleni sikerük után szerezték meg újra mindhárom bajnoki pontot.

Aldo Dolcetti Csank János
Gólszerző(k): Dobos (2., 18.), Vincze O. (9.), Genito (89.), Priskin (92.)
Csere: Regedei helyett Varga Z. (37.), Bank h. Lajtos (67.), Dobos h. Genito (69.), Bozori h. Lantos (75.), Szabó Zs. h. Pusztai (80.), Pomper h. Csobánki (86.)
Sárga lap: Vincze O. (8.), Udvari (33.)

Dobos Attila a mezőny legjobbja volt

A szörnyű talajú Bozsik-stadionban Dobos Attila már a második percben vezetéshez juttatta a Bp. Honvédot a Győr ellen a Borsodi Liga 23. fordulójában, miután Takács szabadrúgását Sztevanovics kapujába fejelte (1-0).

A vendégek válasza nem sokáig váratott magára, a 9. percben Szabó Zsolt labdáját a Győr vezére, Vincze Ottó helyezte a tehetetlen Tóth Iván mellett a jobb alsó sarokba (1-1).

Hiába egyenlített az ETO jobban futballozott a vendéglátó együttes, és ezt hamarosan újabb Dobos-találat jelezte. A kispesti középpályás a 18. percben már másodszor volt eredményes, összességében pedig az ötödik találatát jegyezte ebben az idényben. Ezzel a második helyre zárkózott fel a házi góllövőlistán Andre Alves mögé, mivel azonban a brazil már nem a Honvéd játékosa, nyugodtan mondhatjuk, hogy jelenleg Dobos a piros-feketék első számú meserlövésze.

Az alacsony színvonalú első félidőben már nem esett újabb gól, sőt a Győrnek a második játékrészben sem volt ereje az egyenlítéshez. Noha mezőnyfölényben játszottak Csank János tanítványai, a Honvéd masszívan védekezett, majd a 89. percben a Dobos helyére beállt Genito révén bebiztosította a győzelmét (3-1). Ez volt a mozambiki játékos szezonbeli második gólja.

Az utolsó szó jogán a vendég zöld-fehérek még szépítettek az eredményen Priskin Tamás találatával (már kilencnél jár a válogatott futballista), azonban így sem tudtak pontot szerezni a fővárosban. Külön fájdalom a győriek számára, hogy ebben az idényben mindkét találkozásuk alkalmával vereséget szenvedtek a fővárosiaktól.

A Honvédnak ez volt az ötödik győzelme hazai pályán, és az ETO ugyancsak ötödször kapott ki idegenben. A Győr legutóbb a REAC ellen tudott nyerni március első hétvégéjén.